VATANDAŞIN VEKİLLERDEN BEKLENTİLERİ

VATANDAŞIN VEKİLLERDEN BEKLENTİLERİ
REKLAM ALANI
AkçakentAkpınarBoztepeÇiçekdağıEğitimGüncelİlçelerKamanMucurözbağSiyaset - 6 Ağustos 2018

Oy vererek yönetimin Kırşehir’i temsil etmesi için meclise gönderdiği vekillerden doğal olarak yaşadığı kentle ile ilgili beklentilerini dile getirirler.

 Bizde basın olarak vatandaşın istek ve arzularını dile getirip kamu görevimizi yapalım.

Vatandaşın en çok arzu ettiği, Şehir nüfusunun artması ile mevcut Ahi Evren Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin artık Kırşehir’e cevap veremediği yönünde. Daracak Poliklinik koridorlardaki kalabalık ve Randevuların ileri tarihlere atılması vatandaşın alışık olmadığı bir durum. Özellikle KBB ve Göz polikliniklerindeki aşırı yoğunluk vatandaşı rahatsız edici boyutlara ulaştı. Artık Kırşehir’e ikinci bir hastanenin gerekli olduğu yönünde. Bunun için de en ideal yer eski hastanenin olduğu büyük arazi. Bazı bölümlerin buraya yapılacak binalara taşınması ile daha rahat bir hizmet verileceği görüşünde birleşiliyor.

Bir diğer konu ise, Kırşehir’in artık bir AVM ye ihtiyaç duyduğu yönünde. Terme caddesi ile Yenice mahallesine sıkışmış olan esnaf aşırı yüksek kiralarla savaşmak zorunda. Lise caddesi, Ankara caddesi, Mithat salyam caddesi kamu binaları ile tıkanmış durumda. Ticari faaliyet için büyük mağazalara müsait değil. Kırşehir nüfus olarak arttı. İhtiyaçlar ve çeşitlilik çoğaldı. Vatandaş büyük kentlerin AVM lerine imrenir oldu. Artık Kırşehir’de ihtiyaç hissediliyor.  21. Yüzyılın kentine de yakışan bu olması gerek.

Vatandaşın bir başka konusu ekmek derdi. Yıllardır Kırşehir’de kaliteli ekmek standardını bir türlü yakalayamadı. Her fırının ekmeği ayrı kalite, ayrı şekil ayrı tad. Artık alıcılar şuranın ekmeği iyi, buranın ekmeği iyi diye birbirine tavsiyede bulunuyor. Bu konuda yetkili kurum İl Tarım Müdürlüğü mü, Belediyemi, Çevre Sağlık mı o da bir karmaşa. Temel besin maddemiz ekmeğin artık yenilebilir kalitede olması vatandaşın beklentisi.

Köy yollarının durumu da ayrı bir dert. Artık araç çoğaldı. En ücra köye bile günlük onlarca otomobil, dolmuş, servis aracı gidip geliyor. Ama maalesef birçok köy yolu bakımsız ve standarda uygun değil. Yağmur suyu ile oluşmuş çukurlar. Asfaltı aşınarak kaybolmuş engebeler. Özellikle Boztepe’den köylere dağılan yollar yürekler acısı. Bu bozuk yolların milli servete verdiği zararı da göz önünde bulundurmamız gerek.

 Kırşehir’de yaşayan ve seçimle meclise gönderdiği vekillerden vatandaşın beklentileri bunlar. Umarız ki bu sıkıntılara bir çözüm için vekiller ve yetkili kurumlar bir an önce işe el atıp vatandaşı rahatlatırlar. Beklenti bu.

 

 

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ