PETLAS İŞKUR ARASINDA GÜÇ BİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI

PETLAS İŞKUR ARASINDA GÜÇ BİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI
REKLAM ALANI
AkçakentAkpınarBoztepeÇiçekdağıGüncelİlçelerKamanMucurözbağ - 24 Mart 2021

215 KİŞİ DAHA İŞE KAVUŞACAK

İlimiz istihdamına en büyük katkıyı sunan aktörlerden biri olan PETLAS ile İŞKUR arasında geniş kapsamlı güç birliği protokolü imzalandı.

 

Kırşehir İl Müdürlüğümüz ile Petlas A.Ş. arasında İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, yükleme bölümü için Ambar/Depo Görevlisi mesleğinde 40 kişilik katılımcı ile program başlatıldı.

İşkur aracılığıyla işe başlayan kursiyerler İl Müdürümüz Sayın Metin Ülgen KAYA tarafından ziyaret edildi. Kursiyerlerin çalışma ortamları yerinde gözlemlendi ve yeni işe başlayan işçiler ile görüşüldü.

 

İl Müdürümüz Sayın Metin Ülgen KAYA ile Petlas İnsan Kaynakları Sayın Mithat Durudoğan içinde yaşamış olduğumuz zor geçen pandemi döneminde artı istihdam için görüşmelerde bulundu. Bu görüşmeler üzerine İşkur – Petlas aracılığı ile ilerleyen dönemlerde bazı kursların açılmasına karar verildi. Birçok insanın Petlas aracılığı ile işe kavuştuğunu ve yeni güç birliği protokolü ile yeni istihdamların yapılacağı açıklandı.

1. İl Müdürümüz Sayın Metin Ülgen KAYA vatandaşlara özellikle çağrıda bulundu : ‘’ Petlas ‘ın 25 kişi Tır Şoförü alacağını ve Tır Şoförü için Dolgun maaş verileceğini, Petlas Tır Şoförü başvurusu ve diğer başvurular için katılımcıların Kırşehir İşkur İl Müdürlüğüne Müracaat etmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca İşbaşı eğitim programı katılımcılarına program sonunda, katıldıkları programa ilişkin bilgileri gösteren İşbaşı Eğitim Programı Sertifikası verilmektedir.

 

2. Ve yine İŞKUR / PETLAS ortaklığı ile Forklift Operatorü mesleğinde 75 kişilik program düzenleneceğini, program süresince katılımcıların GSS primlerinin yatacağını ve asgari ücret üzerinden ücret alacaklarını, program bittikten sonra Forklift Operatörü Mesleğinde sertifika alacaklardır. Program sonunda Petlas tarafından istihdam edilen çalışanlara Asgari ücretten daha yüksek maaş verilecektir.

3. Ve yine İŞKUR / PETLAS ortaklığı ile Ambar/Depo Görevlisi (Yükleme) mesleğinde 75 kişilik program düzenleneceğini, program süresince katılımcıların GSS primlerinin yatacağını ve asgari ücret üzerinden ücret alacaklarını, program bittikten sonra Ambar/Depo Görevlisi (Yükleme) Mesleğinde sertifika alacaklardır. Program sonunda Petlas tarafından istihdam edilen çalışanlara Asgari ücretten daha yüksek maaş verilecektir.

 

İl Müdürümüz Sayın Metin Ülgen KAYA PETLAS’a Pandemi döneminde istihdama sunmuş olduğu artı istihdam katkılarından dolayı çok teşekkür etmektedir. Ayrıca Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz ile yakın çalışmalar düzenleyen ve çok büyük katkılar sunan İnsan Kaynakları Müdürü Mithat Durudoğan Bey’e Teşekkürlerini sunmaktadır.

Bu yeni yapılan Protokol ile 40 kişi Ambar/Depo Görevlisi olarak işe başlamışlardır. Ve akabinde 175 kişi daha istihdam edilecektir. Gurur kaynağımız Petlas’ı İlimize istihdamda sunmuş olduğu katkılarından dolayı Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak kutlarız.

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ