PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!

PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
REKLAM ALANI
AkçakentAkpınarBoztepeÇiçekdağıGüncelKamanMucurözbağSağlık - 20 Nisan 2021

PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!

Cumhurbaşkanlığınca COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirleri düzenlemek maksadıyla genelge yayımlandı. Yayımlanan genelge ile kamu çalışanlarına kamu hizmetlerini aksatmamak kaydıyla bazı düzenlemeler getirildi.

 Genelge özetle; uzaktan, dönüşümlü veya esnek çalışma modelini yeniden getiriyor. Hamile, süt izni kullanan, engelli, 60 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan kamu çalışanlarını ve 10 yaş ve altında çocuğu bulunan kadın çalışanların idari izinli sayılması gibi birçok düzenlemeyi içeriyor.

 Genelge ile ayrıca kamuda mesai saatleri 10.00 – 16.00 olarak belirlendi.

 Genelgede iki kurum, MİT ve Sağlık Bakanlığı personeli yukarıdaki düzenlemelerden ayrı tutuldu. Yetmedi, Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığından aldığı izin ile ilave düzenlemeye gitti. Cumhurbaşkanlığınca yapılan düzenlemeleri de değiştirdi, genelge ile verilen izin hakkını da aldı.

 Peki şimdi sormak lazım;

 Sağlık personeli kamu personeli değil mi? Kamu hizmeti vermiyor mu?

Sağlık çalışanı olunca anne olunmuyor mu? Çocuklarınız çocuk olmuyor mu?

Diğer kamu personelinin bebekleri anne sütüne ihtiyaç duyuyor da sağlık çalışanının bebeğinin ihtiyacı olmuyor mu?

Tüm kamu çalışanları 10.00 – 16.00 saatleri arasında mesai yaparken, istihdam yetersizliği nedeniyle zaten eksik personel ile hizmet veren sağlık çalışanının fazladan yaptığı mesailerinin, emeğinin, alın terinin karşılığını yok sayarak nereye varmaya çalışıyorsunuz?

 Emeğini yok say, hakkını yok say, özlüğünü yok say, çocuğunu yok say, bebeğini yok say!

 Sağlık çalışanına şu mübarek günde reva gördüğünüz bu mudur?

 Bir yılı aşkındır hemşiresinden doktoruna, teknisyeninden hizmetlisine canhıraş şekilde görevini ifa eden sağlık çalışanını ödüllendirmek yerine cezalandırıyorsunuz bunu artık çok net şekilde biliyoruz ama çocuklarının, bebeklerinin günahı nedir? Onları neden cezalandırıyorsunuz? Neyin diyetini ödüyor o yavrular?

 Şundan emin olun ki; bugünleri de geride bırakacağız, bu zor süreçten de alnımızın akıyla, emeğimizle çıkacağız!

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ