MİNİK AHİLER DEĞERLERİNİ ÖĞRENİYOR PROJESİ TANITILDI

MİNİK AHİLER DEĞERLERİNİ ÖĞRENİYOR PROJESİ TANITILDI
REKLAM ALANI
AkçakentAkpınarBoztepeÇiçekdağıEğitimGüncelİlçelerKamanMucurözbağSiyaset - 17 Aralık 2018
Valimiz Sayın İbrahim Akın, ilimizde hayata geçirilen “Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi” tanıtım etkinliğine katıldı.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Aşık Said Salonunda gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Tuğçe Özer, TRT Seslendirme Müdürü Özgür Karaağaç, projede emeği geçen seslendirme yönetmenleri ve sanatçıları, ilimiz eğitim camiası, öğretmenler ve veliler yer aldı.
Programda konuşan Valimiz Sayın İbrahim Akın, ‘Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi’ndeki asıl amacın geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın milli ve ahlaki değerlerimizi öğrenmesi ve tanıması olduğunu söyledi.
Proje kapsamında öğretmen ve veliler tarafından hazırlanan ve bize özgü değerlerimizin anlatıldığı hikayelerin çocukların eğitimine önemli ölçüde katkılar sunacağını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Ahiliğin temellerinin atıldığı şehir Kırşehir’de, Ahi Evran-ı Veli’nin belirlediği prensipler ülkemizin ve bölgemizin gelişmesine ışık tutmuş, sosyal ve kültürel hayatımıza uzun yıllar yön vermiştir. Bu prensipler günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken bir yandan da birçok olumsuzlukları beraberinde getirmektedir.  Bu durumdan en çok etkilenenler de çocuklarımız olmuştur. Doğruluk, dürüstlük, yardımseverlik, paylaşma, kardeşlik gibi Ahilik değerleri kültürümüzün temelinde vardır. Bu değerleri, çocuklarımıza aşılamak, onları yaşadığımız dönemin olumsuzluklarından uzaklaştırmak bizlerin için temel görevidir. ‘Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi’ de buna örnek gösterilebilecek en güzel çalışmalardan bir tanesidir. Öğrencilerimize hem değerlerimizi öğretmek, hem de okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla bir araya gelen öğretmen ve velilerimizin ortaya koyduğu bu fikir, ilimiz sınırlarını aşmış, ulusal bir boyut kazanmıştır. İnanıyorum ki bu çalışma, çocuklarımızın değerlerimizi öğrenmesinde önemli bir kaynak, önemli bir yol gösterici olacaktır.” dedi.
Yapılan diğer konuşmaların ardından projeyle ilgili tanıtım videosunun izlenmesi ve örnek bir hikaye dinletisi ile devam eden program, Sayın Valimiz tarafından projede hikayelerin yazılmasında, seslendirilmesinde, basılmasında ve dağıtılmasında emeği geçenlere plaket verilmesi ile sona erdi.
REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ