“MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’NÜN (MEGİP) HAYATA GEÇMESİYLE İŞVERENLERE BÜYÜK DESTEK SAĞLANACAK”

“MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’NÜN (MEGİP) HAYATA GEÇMESİYLE İŞVERENLERE BÜYÜK DESTEK SAĞLANACAK”
REKLAM ALANI
GüncelİlçelerSiyaset - 6 Eylül 2018

İŞKUR Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü gereğince; ilimiz düzeyinde çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.

Protokolün amacı, işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapmaktır. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Kırşehir Ticaret Borsası, ortaklaşa oluşturdukları İl Çalışma Grubu vasıtasıyla işgücü taleplerini alarak işverenlerimize gerekli desteği sunacaktır. Mesleki Eğitim Kurslarımızın başvuruları Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından alınarak ilgili mercilere iletilecek ve kurslarımız hayata geçirilecektir.

İşverenler çalışan sayılarının yüzde ellisine kadar kontenjan talebinde bulunabilecektir. Bir meslekte en az beş kişilik talep olması halinde değerlendirme yapılabilecektir. Mesleki eğitimler günlük en az beş en fazla sekiz ve haftada altı günü geçmemek üzere, haftalık en az otuz en fazla kırk beş saat düzenlenecektir ve 160 fiili günü geçmeyecektir. Katılımcılara Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından günlük 61,65 TL olmak üzere aylık 1603 TL Asgari Ücret üzerinden ödeme yapılacak ve Genel Sağlık Sigortaları yatırılacaktır.

Hükümetimizin başlatmış olduğu ve Milli İstihdam Seferberliği doğrultusunda hayata geçirilen bu Protokol ile İşverenlerimizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş eleman sıkıntısı giderilmiş olacaktır. Mesleki Eğitim Kurslarına katılan kursiyerlerin ücretleri Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından karşılanacağı için İşverenlerimize de maddi teşvik sağlanacaktır.

Metin Ülgen KAYA                                    Selahattin EKİCİOĞLU                                        Neşet YAVUZ

Kırşehir Çalışma Ve İş Kurumu

İl Müdürü                                                             Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı                       Ticaret Borsası Başkanı

 

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ