İyi Parti’den Açıklama: SEÇİMLERE HAZIRIZ!…

İyi Parti’den Açıklama: SEÇİMLERE HAZIRIZ!…
REKLAM ALANI
GüncelSiyaset - 3 Mayıs 2018

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile ilgili olarak şunları söylemiştir.

 

Bilindiği üzere memlekette ekonominin kötüye gidişi ve ülkenin kötü yönetilmesinden doğan siyasal huzursuzluk had safhaya varmıştır. Ülkeyi 16 yıldır babalarının çiftliği gibi sorumsuzca yönetenler her alanda aldanmaktan bıkmamış, aldatılmaktan ders almamıştır. İstikrarsızlık had safhaya varmıştır. Şimdi de “Kötüye gidişi düzelteceğiz” diyorlar. Biz de diyoruz ki “Yıllardır iktidarda olan, bu memleketi bu hale koyan, ekonomiyi baş aşağı eden, işçiyi işsiz, çiftçiyi aç, emekliyi perişan eden siz değil misiniz?” Şimdi de “düzelteceğiz” diyorsunuz. Bu yapboz oyunu mu ki,  bozup bozup yapasınız.

Ergenekon kumpasına yıllarca arka çıkan kim? Ordunun itibarını ayaklar altına alınmasına göz yuman, birçok şerefli generalimiz tutuklanırken alkış tutan kim? Devletin kozmik odasına girenFetö’nün ve dolayısıyla şer güçlerin devlete zararından söz edilirken onları savunan kim?  Evinde para sayma makinaları ve ayakkabı kutularında milyonlarca dolar bulunduranlar kimler? Yurtdışındaki bankalarda milyonlarca doları olanlar, Man adalarında şirket kurup para aktaranlar kimler? Yandaşlara verilen ihaleler, devleti soyanlar, rant için satılan fabrikalar, yağmalanan devlet arazileri, ahpap çavuş ilişkisiyle makam mevki dağıtanlar kimler? Her üç üniversite mezunu işsizken, siz yatağınızda rahat uyuyabiliyor musunuz?

Dünyada gıda bakımından kendine yeten yedi ülkeden biri iken şimdi mercimeği, nohutu, sarımsağı… dışarıdan alıyoruz. Hayvancılığı öldürdünüz, et ithal eder duruma geldik; tarlalar boş kaldı sarı samanı bile ihal eder duruma gelik.  Patatesi 60 kuruşa mal eden çiftçi 20 kuruşa satarken mutlu musunuz? Seneye pancar tarlaları boş kalacak, şekeri de dışarıdan ithal edersek şaşmayın. Ülkede varlıklı veya yandaş kimselere tanınan imkânlar benim köylüme, çiftçime, balıkçıma tanınmıyor. Yat, kotra sahipleri benim çiftçimden daha ucuza mazot kullanıyor.

Milyonlarca Suriye’liye her türlü imkân sağlanırken hastanelerde sıra beklerken ölen emeklilerin, açlıktan ölen bebelerin, yavrusuna süt veremediği için kendini asan anaların hesabını kim verecek? Suriye’liye tanıdığınız eğitim, sosyal yardım ve desteği neden kendi vatandaşınızdan esirgiyorsunuz?

Şimdi de devletin kesesinden emekliye bayram ikramiyesi veriyorlar. Üç yıldır bunu muhalefet dillendirirken, bunun hazinede karşılığının olmadığını belirtiyor ve imkânsız diyordunuz.  Şimdi bu sen parayı nereden buldun demezler mi?

İYİ Parti seçime giremesin diye kumpas kurarken düzeniniz ayağınıza dolandı. Siz yıllarca önce yaptığınızı bugün alçaklık olarak nitelendiriyorsanız, bu yaptığınızın adını da siz koyun. İyi Partiye halkımızdan büyük teveccüh var. Her gün yüzlerce vatandaş partimize katılıyor. Seçimlerde vatandaşın iradesi sandıkta belli olacak ve her türlü hileye ve düzenbazlığa karşı demokrasi galip gelecek.

İYİ Parti gümbür gümbür geliyor. Korkunun ecele faydası yok. 25 Haziran sabahı Türkiye İYİ  Parti güneşiyle yeni bir sabaha uyanacak. Sandıkta millet size hakettiğiniz dersi verecek.

Genel başkanımız Sayın Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayımızdır. Yasal açıdan gerek kalmasa bile kendisini yüz bini aşan imzayla destekleyeceğiz. İmza kampanyamız 4 Mayıs 2018 günü başlıyor. 9Nisan mesai bitimine kadar onun cumhurbaşkanı olmasını isteyenler İlçe Seçim Kuruluna giderek desteklerini bildirebilirler. Partimiz mensubu olsun olmasın, her vatandaş bu kampanyaya katılabilir. Herhangi bir ücret söz konusu değil.

Milletvekilliği için de 30 Nisan Pazartesi gününden itibaren müracaatlar başlamış olup, halen devam etmektedir.4 Mayıs Cuma günü saat 17’ye kadar devam edecektir.Daha fazla bilgi almak isteyenler  İYİPARTİ’nin web sayfasına (https://iyiparti.org.tr/) bakabilirler. Adaylar da yine partimizin resmi internet sitesinde bulunan “Milletvekili Aday Adayı Başvuru Formu” nu elektronik ortamda doldurulacak ve çıktısı alınarak ıslak imzalı olarak Genel Merkez binamızdaki başvuru merkezine şahsen müracaat edilecektir.

Şimdiye kadar beklentilerin üzerinde başvuru aldık. Hafta sonuna kadar yapılacak müracaatlarla bu sayının artacağını umut ediyorum. Başvurulardaki bu olağanüstü rağbet bizim zafere yakın görüldüğümüzün kanıtıdır.

İYİ Parti’ye hazine yardımı yok.

İYİ Parti’nin grup kurmasıyla birlikte Hazine yardımından da yararlanacağı iddiaları doğru çıkmadı… Siyasi Partiler kanunu uyarınca, hazine yardımından yararlanabilmek için, son genel seçime katılmak ve en az yüzde 3 oranında oy almak gerekiyor.

İYİ Parti son genel seçime katılmadığı için grubu olmasına rağmen hazine yardımı alamayacak. YSK yetkilileri de, ‘’Yasaya göre bir partinin TBMM’de grubunun olması, hazine yardımı için tek başına yeterli değil” dediler. 2820 sayılı siyasi partiler kanunu ve bu kanunu değiştiren 2 Mart 2014 tarihli 6529 sayılı yasa siyasi partilere hazine yardımı yapılması konusunda şu şartları öngörüyor:

En Az Yüzde 3 Oy

“Son Milletvekili genel seçimlerine katılma hakkı tanınan ve genel barajı aşmış bulunan siyasi partilere her yıl o yılki genel bütçe gelirleri (B) cetveli toplamının beş binde ikisi oranında ödenek mali yıl için konur. Bu ödenek, siyasi partilerin genel seçim sonrasında YSK tarafından ilan edilen toplam geçerli oy sayıları ile orantılı olarak bölüştürülmek suretiyle her yıl ödenir. Milletvekili genel seçimlerinde toplam geçerli oyların yüzde 3’ünden fazlasını alan siyasi partilere de Devlet yardımı yapılır. Bu yardımdan faydalanabilecek siyasi partilere, milletvekili genel seçiminin yapılacağı yıl üç katı, mahalli idareler genel seçim yılı için iki katı olarak ödenir. Her iki seçim aynı yıl içerisinde yapıldığında bu ödemenin miktarı üç katı geçemez”

547 MİLYON DAHA

Siyasi partilere bu yıl başında toplam 273,7 milyon lira verildi. AKP’ye 139 milyon lira, MHP’ye 33,4 milyon lira, HDP’ye de 30,2 milyon lira aktarıldı. Erken seçim nedeniyle ise toplam 547,4 milyon lira daha ödeme yapılacak. AKP 278 milyon, MHP 66,8 milyon ve HDP de, 60,4 milyon lira daha alacak. Böylece toplamda siyasi partilere bu yıl aktarılan toplam tutar 821,1 milyon lirayı bulacak.

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, “İYİ Parti olarak Devletten bir kuruş yardım almadık. Bütün bu olumsuzluklara rağmen bu seçime alnımızın akıyla, her kuruşu helal kazanılmış paralarımızla giriyoruz. Seçimde İYİ Partililerimizin desteğine güveniyoruz. Kendilerine milyonları dağıtanlar bu seçimde alınterinin zaferini görecekler.” dedi.

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ