İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI
REKLAM ALANI
EğitimGüncelİlçelerSiyaset - 19 Temmuz 2018

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3. Toplantısı, 18.07.2018 saat 10:00’da Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı salonunda yapılmıştır. Sayın Vali İbrahim AKIN’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, Belediye Başkanı V. Emre ŞAHİNCİ, İl Milli Eğitim Müdürü V. Şevket KARADENİZ, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş AYDOĞAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ŞAHİN, Bilim San. Ve Tek. Müdürü Süleyman ASLAN, Ticaret İl Müdürü Mahmut DALGALI, Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan BAYKARA ile Oda ve Meslek Kuruluşları, Üniversite yetkilileri katıldı. Yapılan toplantıda Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA tarafından bir sunum gerçekleştirilerek; Yürütme Kurulunca yürütülen faaliyetlerle alakalı bilgi alınması, Denetim Kurulunca hazırlanan denetim raporlarının sonuçlarının değerlendirilmesi, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu tarafından yürütülen Toplum Yararına Programların (TYP) değerlendirilip kurul onayına sunulması, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdamı ve çocuk işçiliği ile mücadele” konuları hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılması, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları” konusunda ayrıntılı bilgilendirme yapılması, Engelli ve Eski Hükümlü proje başvurularının kurul onayına sunulması ve proje çıktıları hakkında kurula bilgi sunulması ile bu hususlarla alakalı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınarak, eylem planı oluşturulması hususunda görüşülmüştür.

Vali İbrahim AKIN tarafından mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tespiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi konularında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerini aldıktan sonra toplantı sonunda önemli kararlar alınmıştır. Bir sonraki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı 17.10.2018 Çarşamba günü yapılmasına karar verilmiştir.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının ardından Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, Sayın Vali İbrahim AKIN’a İl Müdürlüğü fiziki ve personel imkanları, Kırşehir İşgücü piyasası, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen istihdam hizmetleri, Toplum Yararına Programlar, Aktif İşgücü Hizmetleri, İşsizlik Sigortası Hizmetleri ile Çalışma İlişkileri servislerinin yürüttüğü faaliyetler, İlimize etki oranları, İstatistiksel olarak İlimize yürütülen faaliyetlerin faydaları konularında ayrıntılı brifing vermiştir.

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ