ENGELLİ HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

ENGELLİ HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI!
REKLAM ALANI
AkçakentAkpınarBoztepeÇiçekdağıEkonomiGüncelİlçelerKamanMucurözbağ - 12 Mart 2021

ENGELLİ HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

Engellilerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak amacı ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan proje başvuruları alınmaya başlandı. Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan, Engellilere yönelik düzenlenecek projeler kapsamında; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriliyor.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA tarafından bahse konu ile ilgili yapılan açıklamada “Kurum olarak Engellilerin istihdam edilmelerini kolaylaştırıcı faaliyetler düzenleyerek, hem iş bulmalarını kolaylaştırmak hem de kendi işlerinin sahibi olmalarını sağlamak temel amaçlarımızdan bir tanesidir. Her yıl iki defa alınan Engellilere yönelik proje başvurularımız başlamıştır. Proje kapsamında, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanmasını, kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destekler veriyoruz. Bunlardan en önemlisi ise Engellilerin kendi işlerini kurup kendi işlerinin sahibi olmasını sağlayan projedir. Bu proje kapsamında Engelli Girişimcilere 65.000 TL’ye kadar kendi işini kurma desteği, Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonrası veriliyor. İl Müdürlüğümüze başvurdukları takdirde Engelli vatandaşlarımıza proje başvuruları hakkında ayrıntılı bilgi verilip ne yapmaları gerektiği hususunda sonuna kadar destek verilecektir.” dedi.

Engelli Girişimcilerin kendi işlerinin sahibi olmasını sağlayacak proje başvuruları için son başvuru tarihi 16.04.2021’dir. Başvurular ‘’e-Devlet’’ üzerinden gerçekleştirilecektir. Elden veya posta ile yapılan proje başvuruları kabul edilmeyecektir.

Proje Başvuru Rehberi , Başvuru Klavuzu , Yönetmelik , Genelge için ; www.iskur.gov.tr adresimizden Duyurular kısmını tıklayarak, https://www.iskur.gov.tr/duyurular/e-devlet-uzerinden-engelli-hibe-destegi-basvurulari-basladi/

Engelli Hibe Desteği ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ