CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN HÜKÜMETE SESLENDİ!

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN HÜKÜMETE SESLENDİ!
REKLAM ALANI
AkçakentAkpınarBoztepeÇiçekdağıEkonomiGüncelİlçelerKamanMucurözbağSiyaset - 19 Şubat 2020

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN KIRŞEHİR’DE BİR TÜRLÜ TAMAMLANAMAYAN KAMU YATIRIMLARINA İLİŞKİN HÜKÜMETE SESLENDİ!

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN TBMM Genel Kurulu’nda hali hazırda inşaatları tamamlanmamış veya başlamamış olan ve Kırşehirli vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanan yarım kalan veya devam etmekte olan kamu yatırımlarına ilişkin hükümete seslendi.

İLHAN: “KIRŞEHİR TÜRKİYE’NİN MİHENK TAŞI”

İLHAN, gerek tarihi gerekse kültürel birikimi olsun Anadolu’nun en önemli şehirleri arasında yer alan ve Türkiye’nin mihenk taşı olan Kırşehir’de ekonomik ya da sosyal açıdan istenilen noktaya gelinemediğini belirterek çevre illere kıyasla devletin şehirler için yapmış olduğu yatırımlar kapsamında Kırşehir’in geride kaldığını ve yapılan yatırımlardan istenildiği şekilde yararlanılamadığını sözlerine ekledi.

KIRŞEHİR ÇEVRE YOLU PROJESİ HALA BAŞLATILMADI!

CHP Kırşehir Milletvekili İLHAN konuşmasında, 2018 yılında yatırım programına alınan 25 km’lik Kırşehir Çevre Yolu Projesi’nin bile hala başlatılmadığını dile getirerek Kırşehir’deki diğer tüm devlet yatırımları için de aynı durumun söz konusu olduğunu ifade etti.

DEVLET YATIRIMLARININ TAMAMLANMAMASINA KIRŞEHİR HALKI TEPKİLİ

İLHAN, devletin kamu yatırımları arasında Kırşehir’deki Merkez Hükümet Konağı inşaatı, 2017 yılında başlayan Turizm Lisesi Uygulama Oteli inşaatı gibi tamamlanmamış olan, yarım kalan ve devam eden çok sayıda yatırımın yer aldığını söyleyerek uzun süredir tartışma yaratan yatırım konularının Kırşehir halkı tarafından artık ciddi bir tepkiyle karşılandığı vurgusunu yaptı.

KIRŞEHİR SİYASETEN CEZALI BİR ŞEHİR HALİNE GELMEYE DEVAM EDİYOR!

Hükümetler tarafından siyaseten cezalandırılması rutin haline gelen Kırşehir’in, ivedi olarak ihtiyacı olan kamu yatırımlarının bir an önce tamamlanması gerektiğini belirten İLHAN, TBMM Genel Kurulu’nda Hükümete seslenerek kamuoyunda farklı tartışmalara daha fazla sebebiyet verilmemesi adına söz konusu yatırımların tamamlanmasının elzem bir durum olduğu açıklamasını yaptı.

KONUŞMA
(Tutanak kayıtlarında resmi olarak yer alan konuşma)

METİN İLHAN (Kırşehir) – Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Kırşehir, gerek tarihî gerekse de kültürel birikimi olarak Türkiye’nin kalbinde her zaman mihenk taşı olmuştur ancak maalesef ne ekonomik ne de sosyal anlamda bir türlü istenilen mesafeyi katedememiştir; çevre illere göre yatırımlar konusunda hep geride kalmış ve devlet yatırımlarından istenilen seviyelerde yararlanamamıştır. Örneğin birçok ilçenin bile çevre yolu varken 2018 yılında yatırım programına zorda olsa alınan 25 kilometrelik Çevre Yolu Projesi hâlâ başlamış değildir. Aynı durum Kırşehir’deki diğer devlet yatırımları için de geçerlidir.

Kamuoyunda farklı tartışma konularına sebep olan Merkez Hükûmet Konağı inşaatı, 2017 yılında başlayan turizm lisesi uygulama oteli inşaatı, yarım kalan veya devam etmekte olan diğer kamu yatırımlarının tamamlanmamış olması, Kırşehirli vatandaşlarımız tarafından tepkiyle karşılanmaktadır. Hükûmetin, siyaseten cezalandırılması rutin hâline gelen Kırşehir’in ivedi olarak ihtiyacı olan kamu yatırımlarını bir an önce tamamlaması elzem bir durumdur.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ