AEÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANEMİZDE BY-PASS ve ŞAH DAMARI AMELİYATI AYNI ANDA BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AEÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANEMİZDE BY-PASS ve ŞAH DAMARI AMELİYATI AYNI ANDA BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
REKLAM ALANI
GüncelSağlık - 22 Şubat 2018

Hastanemize geçen hafta baş dönmesi, bayılma şikayeti ile başvuran İ.S. isimli hastaya, hastanemizde yapılan tetkikler sonucunda, Kritik Koroner Arter hastalığı ve Kritik Sağ Karotis Arter (Sağ Şah Damarı) darlığı tanısı konuldu. Hastanın kalp krizi ve felç geçirme riski nedeniyle,  Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğine  operasyon amaçlı yatışı yapıldı.

21.02.2018 çarşamba günü Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Sami Karacan ve Op. Dr. Mehmet Fatih Alpay tarafından dörtlü Koroner Bypass ve Sağ Karotis Endarterektomi operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonun öncesi ve sonrası sürecinde hiçbir sorunla karşılaşılmadı ve bir gün sonra normal hayatına dönmeye başladı.

Ameliyat hastanemizde yapılan 18. Kalp ve Damar ameliyatıdır. Bir hastamız kronik böbrek yetmezlikli, 10 yıldan bu yana diyalize giren bir hasta idi. Bir hastamıza aynı seansda hem aort kapak, hem asendan aorta ve hem de koroner bypass yapıldı. Bugünkü hastamıza da aynı seansda hem şah damarı hem de koroner bypass ameliyatı yapıldı. Hiçbir hastamızda hiçbir sorun ile karşılaşmadık. Tüm hastalarımız sağlıklarına kavuşmuştur.

Konuyla ilgili Açıklama yapan Doç. Dr. İhsan Sami Uyar;

Teknik alt yapı, fiziki ve personel donanımı olarak Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi pek çok hastaneden üstün durumdadır. Ben de bu hastanede çalışmaktan dolayı ayrıca mutlu ve gururluyum. Kliniğimizde şu anda 1 Doçent, 1 adet Yrd Doç ve 1 adet de uzman hekim arkadaşımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca açık kalp cerrahisi konusunda özel eğitimli ve tecrübeli 3 adet cerrahi hemşiremiz, 8 adet yoğun bakım ve 8 adet servis hemşiremiz mevcuttur. İlimize ve bölgemize dünya standartlarında hizmet veren böyle bir kurum kazandırdıkları için tüm devlet büyüklerimize minnet ve teşekkür borçluyuz.

Tüm Kalp ve Damar Cerrahisi ekibi olarak  hastanemizde kalp cerrahisinin başlaması ve yapılması konusunda bize her türlü maddi ve manevi desteği veren tüm devlet büyüklerimize sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliriz.” dedi.

REKLAM ALANI
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

Bu içerik için ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

İsminiz* Zorunlu

E-Posta adresiniz* Zorunlu

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARIMIZ